Historie firmy

Firma Střechy Závadský byla založena v roce 1992 dvěma společníky, v Kozmicích u Hlučína.

Jelikož se nezabývala jen pokrývačskými a klempířskými pracemi, nesla název STIF, což znamenalo: střechy, tepelné izolace, fasády). Po dvou letech působení byl podnik přizpůsoben pouze na zpracovávání střešního systému pod názvem Richard Závadský Klempířství. Od roku 1994 se firma zabývá pokládáním veškeré střešní krytiny rodinných domů, hal a bytových jednotek, klempířskými pracemi, výměnou střešních oken a rekonstrukcí střech.

Vše se však změnilo od roku 2003, kdy byl zjištěn zájem pokládání střešní krytinou ,,břidlice”. Firma se o tento druh přirodního kamene rozhodla blíže zajímat. Proběhlo vyškolení zaměstnanců a poté bylo ihned zahájeno první pokládání tohoto materiálu. Své postavení na českém trhu si firma úspěšně udržuje.

Během několika let si vytvořila velmi kreativní jméno a ve stavební oblasti získala obrovskou výhodu díky netradičním stavbám v oblasti Čeladná, která se může pyšnit mnoha domečky jejichž střechy jsou právě pokryty přírodním kamenem – břidlicí. V průběhu činnosti podnik dosáhl určitého místa mezi konkurenčními firmami v Moravskoslezském kraji.